Z niecierpliwością czekamy na premierę nowej serii zegarków Garmin Fenix 5. Garmin Polska deklaruje, że zegarki trafią do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku. Trzymamy ich za słowo. O różnicach w stosunku do serii Fenix 3 pisaliśmy już na łamach tego bloga oraz na stronie naszego sklepu trigar.pl.
W tym wpisie zwracamy uwagę na jeszcze jedną różnicę, a mianowicie na nowy rodzaj ładowarki jaki zastosował producent w serii Fenix 5.
Dotychczas wszystkie modele zegarków firmy Garmin posiadały ładowarki działające na zasadzie klipsa lub stacji dokującej.
Klips do ładowania Garmin Fenix 3 |
Wpięcie zegarka Fenix 3 w powyżej zaprezentowaną ładowarkę nie jest skomplikowane, ale jak się okazuje można je jeszcze bardziej uprościć. Amerykanie słyną z prostych i funkcjonalnych rozwiązań, efektem czego nowa ładowarka do modelu Garmin Fenix 5 nie posiada żadnych zapadek, zacisków itp. mechanizmów. Wizualnie przypomina ona tradycyjny kabel USB/microUSB.
Ładowarka dla nowej serii zegarków Garmin Fenix 5 |
Ładowarka dla nowej serii zegarków Garmin Fenix 5 |
Wpięcie ogranicza się do wpięcia końcówki z czterema pinami do gniazda w zegarku:
Zrzut ekranowy z filmu autorstwa DC RainMaker "Garmin Fenix 5 Charger: Making a lasso!" |
Nie wiemy czym kierował się producent zmieniając sposób zasilania. Jedno jest pewne, rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy. Na plus z pewnością przemawia łatwość wpięcia kabla do zegarka (choć w serii Fenix 3 też nie było to bardzo skomplikowane). Zapięcie jest bardzo solidne, ale co z tego skoro nie możemy w tym czasie korzystać z zegarka. I tu przechodzimy do wady tego zasilania.
O ile w przypadku gdy nie mamy potrzeby korzystania z power banku w terenie to nie ma na co narzekać. Zegarek komunikuje o rozładowaniu akumulatora? Kończymy trening, podpinamy zasilanie, czekamy na sygnał o naładowaniu i tyle.
Inaczej wygląda kwestia zasilania dla biegaczy ultra, którzy chcieliby skorzystać z zewnętrznego źródła zasilania bez przerywania biegu. Niestety w serii Fenix 5 nie jest możliwe podpięcie zasilania przy równoczesnym zapięciu zegarka na nadgarstku. Owszem można skorzystać z power banku, ale zegarek trzeba zdjąć z nadgarstka co stanowi pewną niedogodność.
Zrzut ekranowy z filmu autorstwa DC RainMaker "Garmin Fenix 5 Charger: Making a lasso!" |
Dla przykładu pokazujemy jak wygląda zasilanie z zewnętrznego źródła dla serii Garmin Fenix 3:
Źródło: www.gizmodo.com |
Na pocieszenie dla fanów biegów długodystansowych warto wspomnieć o tym, że w zegarkach Garmin Fenix 5 wydłużono czas pracy na baterii do 24 godzin w trybie zwykłego GPS oraz do aż 100 godzin w trybie oszczędzania baterii UltraTrack.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz